رییس اتحادیه مشاوران املاک از تاثیر شوک مثبت به بازار مسکن و اثرگذاری آن بر بازار اجاره می گوید و معتقد است قراردادهای اجاره در آخرین ماه سال تحت تاثیر صفر شدن رشد قیمت ملک با قیمت های پایین تری نسبت به ماه های گذشته منعقد می شود

رییس اتحادیه مشاوران املاک از تاثیر شوک مثبت به بازار مسکن و اثرگذاری آن بر بازار اجاره می گوید و معتقد است قراردادهای اجاره در آخرین ماه سال تحت تاثیر صفر شدن رشد قیمت ملک با قیمت های پایین تری نسبت به ماه های گذشته منعقد می شود و خانه های گران اجاره نمی رود.

همزمان با گزارش اتحادیه املاک  از توقف کامل رشد قیمت مسکن در بهمن ماه، بازار اجاره نیز با ثبات بیشرتی در روزهای پایانی سال به رس می برد.مشاهدات از وضعیت قیمت رهن و اجاره در پنج منطقه پایتخت از تمایل به کاهش قیمت ها و اجاره ملک به قیمت منطقی تر خبر می دهد.

تورم بازار اجاره که این سال ها از افزایش قیمت دلار و کمبود عرضه نشات گرفته است، اکنون تحت تاثیر نهایی شدن مذاکرات رفع تحریم ها و آغاز کلنگ زنی نهضت ملی مسکن قرار دارد.

کارشناسان بر چشم انداز مثبت بازار مسکن در اثر رفع تحریم ها امیدوار هستند و از مسیر کاهش قیمت مسکن، شرایط مناسبی را برای بازار اجاره در ماه های پیش رو مطرح می کنند.

نگین موسوی
کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!