زمانی که می‌خواهید ویژگی های خرید یک آپارتمان خوب را بدانید نیاز است که مجموعه‌ای از آگاهی‌های مختلف را داشته باشید تا بعد از امضای قرارداد و تحویل گرفتن ملک مسکونی مورد نظرتان مشکلی نداشته باشید.

همین‌الان تصمیم داریم که یک آپارتمان عالی بخریم، در ابتدا سعی می‌کنیم که بدانیم یک آپارتمان عالی چه ویژگی‌های دارد، شروع می‌کنیم به تحقیق و مطالعه و رفتن به دفاتر املاک و بازدید ازملک‌های مختلف، به‌سادگی به نکات جالبی می‌رسیم و البته برای پیدا کردن آیتم‌های خاص نیاز به مشورت و داشتن آگاهی لازم است. از لحظه ورود به آپارتمان باید حواسمان به همه‌چیز باشد. تا جای که حتی کوچک‌ترین مورد غافل نشویم.

 

هزینه های مناسب

دقت به هزینه هایی که باید برای تنظیم سند، دفتر ثبت اسناد ، مالیات و کیسیون املاک داشته باشید کنید.

قرارداد های فروش و اجاره‌ی خود را با دقت بیش از حد مطالعه نموده و ماده‌ها و تبصره‌های متن قرارداد را دقیق بخوانید.

افراد در برخی مواقع همه‌ی پس انداز و دارایی های خود را اندوخته‌اند تا یک آپارتمان خریداری کنند و صاحب خانه شوند بنابراین هزینه‌ی یک اپارتمان باید منصفانه باشد ما میتوانیم انواع آپارتمان‌ها را با توجه به بودجه‌ی شما به شما معرفی کنیم زیرا که موفقیت شما عزیزان از جمله اهداف والای ما میباشد.

مصالح خوب استفاده شده در آپارتمان

مصالح به کار رفته شده در ساختمان خود را به طور دقیق بررسی نمایید و پایداری و مقاومت سازه‌های ساختمان مذکور را در برابر حوادث طبیعی و... را مورد ارزیابی و پرسش از سازنده قرار دهید.

مقاومت یک آپارتمان در برابر زلزله بسیار مهم است و دارای ارزش بالایی میباشد بنابراین مصالح استفاده شده باید به نحو مطلوبی استفاده شده باشند و با کیفیت خوب ساخته شده باشند آپارتمانی که با مصالح خوب استفاده شده باشند نسبت به آپارتمان هایی که با مصالح معمولی و بدون مقاومت ساخته شده‌اند دارای ارزش بیشتری است و افرادی که مقاومت ساختمان برای آنها بسیار مهم میباشد میتوانند مشتری شما بزرگواران باشند.

تعداد واحد متناسب ساختمان

تعداد واحدهای کل ساختمان و تعداد طبقات ساختمانی و تعداد واحد در هر طبقه و نحوه قرار گیری درب های مجتمع و دید خانه را مورد ارزیابی و توجه خود قرار دهید .

هر چه آپارتمان‌ها خلوت تر باشند و ساکنین کمتری داشته باشند میتواند برای سکونت مناسب تر باشد دقت داشته باشین که ساکنین اپارتمان شما چه افرادی هستند و میتوانید از همسایگان پرس و جو کنید تا بتوانید تصمیم درستی را بگیرید زیرا خرید یک آپارتمان دارای مراحل گسترده‌ای میباشد و امکان تعویض ، پشیمانی و لقو قرارداد به راحتی نمیباشد بنابراین با شیرازملک در تماس باشید تا به راحتی بتوانید مشاوره‌های دقیق و اصولی را دریافت کنید.

عرض و ارتفاع متناسب برای راه پله ها و پله ها

به ورودی ساختمان ، راه پله‌ها و راه روح های ورودی ساختمان توجه کنید تا رفت و آمد راحتی داشته باشید بهتر بنابراین عرض راه پله‌ها باید حداقل۹۰ سانتی متر باشد .و همچنین حداقل ۳۰ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع از استاندارد های پله ها میباشد.

نما زیبا و با کیفیت

به نمای ساختمان توجه کنید دوام ، زیبایی و کیفیت آنها و راحتی برای شستشوی آنها از اهمیت بالایی برای نما ساختمان برخوردار است. برخی افراد معیار‌ها و خواسته های متفاوتی دارند و در خرید آپارتمان‌ها معیار های خاص خود را دارند.

پارکینگ مناسب برای پارک نمودن خودرو

ورودی و خروجی پارکینگ‌ها برای زمستان برای ورود و خرج و راحتی برای پارک ماشین از نکاتی است که اهمیت دارد . فضای پارک هر واحد برای دیگر واحدها مزاحمتی ایجاد نکند و ورود و خروج به پارکینگ به آسانی انجام شود. داشتن ریموت برای باز و بسته کردن در از فاصله دور نیز بهتر از باز و بسته کردن در پارکینگ به‌وسیله راننده است.

داشتن آسانسور برای آپارتمان طبقات بالا

از طبقه‌ی 2 به بالا برای رفت و آمد همه‌ی افراد به خصوص کودکان و سالمندان نیازمند آسانسور سالم و متناسب برای ساختمان میباشد و دارا بودن آن بسیار حائز اهمیت است. همچنین با وجود آسانسور از سر و صدا در راه پله‌ها نیز توسط همسایگان ناراحت نخواهید شد .

طراحی و معماری متناسب آپارتمان

طراحی و معماری متناسب آپارتمان  و نداشتن کنج و ناقصی ساختمان بسیار اهمیت دارد. این نکته ک طراحی یک آپارتمان چگونه است بسیار با اهمیت است طراحی‌های خوب و مناسب این امکان را به شما خواهند داد تا بتوانید در آپارتمانی زیبا زندگی کنید و احساس خستگی نداشته باشید .

جنس مناسب کفپوش ها و پوشش دیوار

به جنس مناسب کفپوش‌ها و دیوار ها نهایت دقت را داشته باشید زیرا که تا در هنگام نظافت با مشکل روبه رو نشوید زیرا که کفپوش مهم ترین بخش یک خانه است.

سرویس گرمایش و سرمایش با کیفیت

سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان را بررسی کنید و از کارکد و کیفیت آنها مطلع شوید . بازدید از موتورخانه و شوفاژخانه را فراموش نکنید. موتورخانه حتماً باید پنجره و تهویه داشته باشد و سیستم اعلام حریق در آن نصب شده باشد. استفاده از سیستم پیشرفته‌تر گرمایشی و سرمایشی در درازمدت به نفع شما است.

بررسی کیفیت جنس کابینت ها

 کابینت‌هایmdf در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها دوامی بیشتر دارد همچنین زیبای کابینت ها میتواند در دکور و زیبایی خانه ی شما نقش مهمی داشته باشد و چیدمان و دکوراسیون آنها را مورد بررسی قرار دهید. اگر نیاز به تغیر دکوراسیون و طراحی داخلی منزل دارید میتوانید از واحد معماری شیراز ملک کمک بگبرید.

دقت به دوجداره بودن پنجره ها

عدم اتلاف انرژی در آپارتمان از اهمیت بالایی برخوردار است تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نباشید.و همچنین سر و صدا ها باعث اذیت شما عزیزان نشود.

نور مناسب و خوب

دقت داشته باشید تا آپارتمان در جهت مناسب باشد و نوردهی خوبی در اتاق‌ها و نشیمن داشته باشد.

 

کاربری ساختمان

دقت داشته باشید که چه کاربری در اصل سند قید شده باشد و آپارتمان اداری نباشد که بعدها دچار مشکل و سروصداهای بی رویه نشوید . دقت به عدم خلافی آپارتمان نیز داشته باشید.

محله و خیابان های خلوت برای محل سکونت

محل زندگی و سکونت برخلاف محل تجارت و اداری باید محیطی آرام و خلوت باشد و خیابان‌ها و کوچه هایی به دور از ترافیک داشته باشد تا در حین رفت و آمد های خود مشکلی نداشته باشید و در زمان شما اتلاف وقت ایجاد نشود.

بررسی لوله ها و فاضلاب ساختمان

لوله‌های فاضلاب و چاه ساختمان از مهم ترین نکاتی است که یک ساختمان باید چاه و لوله مناسب داشته باشد تا در حین شستشو و ... دچار مشکل و سرریز شدن آب نشوید .

وجود بالکن یا تراس

آپارتمان باید حتما دارای بالکن باشد زیرا اهمیت بالایی دارد و برای خشک کردن لباس‌ها گرفته، تا گذاشتن دبه‌های ترشی و همین طور نشستن و چای خوردن بسیار لازم است. داشتن بالکن برای هر خانه یک نکته مثبت است و به‌خصوص برای واحدهایی که در طبقات بالاتر هستند.

وجود انباری

داشتن انباری از ضروریات است زیرا هر خانواده ای دارای وسایل اضافی خواهد بود و در صورت نداشتن انباری با مشکل روبه خواهید شد و انباری میتوانید کلیه‌ی وسایل اضافی خود را بایگانی کنید و در زمان نیاز آنها را مورد استفاده قرار دهید.

اطمینان از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان ، توجه به کیفیت و نحوه  نصب درب‌های ورودی، خروجی ، عدم وجود رطوبت و نشتی در خانه ، وجود وسایل اطفای حریق، نگهبانی ساختمان ، مدیریت ساختمان از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

« مطالب مرتبط »

مزایا و معایب پیش خرید آپارتمان / قوانین پیش فروش خانه

قوانین آپارتمان نشینی

نگین موسوی
کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!