MySupفروش MySupپشتیبانی MySupمدیریت MySup

قبل از خرید خانه باید به چه نکاتی توجه کنید

خانه  /  جزئیات مطلب

قبل از خرید خانه باید به چه نکاتی توجه کنید

۱۳۹۷/۱۱/۲۸

دراین مقاله نکاتی را که هنگام خرید خانه لازم است بدانید را بیان کرده ایم :

 

1. برای سکونت طولانی مدت خانه  را بخرید

خرید خانه یک امربسیار مهم است و صرفا یک معامله کوتاه مدت نیست .اکثر افراد حداقل یک دهه در خانه ای که میخرند زندگی میکنند و بعد آن را میفروشند .حتی بعضی از افراد تمام عمرشان را در یک خانه زندگی میکنند مثل خیلی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها، پدرها و مادرها. بهتر است حداقل پنج سال در خانه ای که خریداری میکنید زندگی کنید.

2. برای بهبود زندگی خانه بخرید نه سود مالی

خانه صرفا برای سرمایه گذاری نیست. بازار مسکن قابل پیش بینی نیست و نمیتوان ریسک کرد و خانه ای خرید که در بازه زمانی کوتاه به سود مالی رسید. چون احتمال دارد سال های زیادی در خانه ای که میخرید زندگی کنید باید اولویت اول شما این باشد که جایی پیدا کنید که نیازهایتان را برآورده کندو به شما کمک کند که زندگی ایده آل خود را بسازید.

3. تمرکزروی چیزهایی که برایتان مهم هستند 

 خانه ای را خریداری کنید  که نیازهای شما را برآورده کند واستطاعت مالی کافی برای خرید آن داشته باشید. امکانات جذاب صرفا قیمت را برای چیزهایی بالا می­ برند که شما واقعا به آن ها احتیاجی ندارید.در ارتباط با خانه و منطقه لیستی از نیازهای اساسیتان را تهیه کنید و خانه ای را پیدا کنید که این نیازها را براورده سازد.

4. برای خود بودجه ای تعریف کنید و طبق آن پیش بروید

قبل از خرید خانه تعیین بودجه اهمییت زیادی دارد. اگردید روشنی از بودجه خود داشته باشید میتوانید ملاکهای خود را اولویت بندی نمایید و توجه کنید ببینید چه چیزی برایتان اهمییت دارد  مساحت خانه برایتان مهم است یا دسترسی برایتان اهمیت دارد؟ یا... 

با تعریف بودجه و اولویت بندی ملاک مسیر خرید بسیار هموار  میشود.

5.خرید خانه در شیراز نیاز به صبر دارد

خرید خانه یک امر زمان بر و پر استرس میباشد اما هنگامی که خانه مورد نظرتان را پیدا میکنید تمام سختی ها به خوشی تبدیل میشود .اگر خانه خاصی را از دست دادید اصلا نگران نشوید. فراموش نکنید که خرید خانه یک پروسه طولانی مدت است.و باید خانه ای خریداری کنید که اگر سالهای زیادی در آن بودید  احساس رضایت و خشنودی کنید.

6. هنگام خرید ملک در شیراز دقیق تر فکر کنید

باید با دید وسیع خانه را خرید.ممکن است هنگام خرید خانه در شیراز در وهله اول دکوراسیون و رنگ آن خانه نظر شما را جلب کند اما مسائل اساسی را در نظر بگیرید.مثلا تغییر آشپزخانه یا سرویس بهداشتی هزینه زیادی دارد، اما رنگ آمیزی یا تغییر دکوراسیون خرج کمتری دارد. پس قبل از تصمیم گیری همه جوانب را در نظر بگیرید.

7. جزییات را چک کنید

جزییات  تاثیر زیادی در رضایت از خانه دارند بنابراین حواس تان به شیرهای آب، سیستم سرمایشی و گرمایشی، در و پنجره ها و همه چیزهایی که امکان دارد شاید بعدها برایتان خرج بتراشند باشید.

8. خانه را بعد از سکونت خودتان در نظر بگیرید

 خانه بعد از سکونت شما تغییر زیادی می کند. پس هنگام خرید خانه توجه کنید که بعد از استقرار چگونه میشود. یک بار در ذهنتان وسایل را در خانه بچینید و پرده ها را نصب کنید و ببینید مطابق میلتان میشود یا نه؟

9. عوامل خارجی را بسنجید

فقط روی شرایط و امکانات داخل خانه تمرکز نکنید.و راجع به منطقه، همسایه ها، فروشگاه، مدرسه و هر چیز مهم و ضروری دیگر تحقیق کنید .

10.جدی گرفتن اسناد و توافقنامه های املاک

بعد از پیدا کردن خانه در شیراز باید کلی سند و کاغذ برای خرید امضا کنید. راجع به همه توافقنامه هایی که امضا می کنید مذاکره کنید و از هیچکدام به آسانی نگذرید تا دچار سوءتفاهم نشوید.

 

مقالات مرتبط:

روش‌های گرفتن حکم تخلیه منزل چیست ؟