مزیتهای اجاره‌ نشینی

خانه  /  جزئیات مطلب

مزیتهای اجاره‌ نشینی

۱۳۹۷/۱۲/۰۱

با شیراز ملک همراه باشید تا با 5 ویژگی اجاره‌نشینی آشنا شوید.

جابجایی آسان

وقتی در سنین جوانی در منطقه‌ای خانه خریداری میکنید وابسته آن محله می‌شوید و به سختی میتوانید از آن محل دل بکنید.بنابراین اگر با فرصت شغلی بهتری روبرو شوید، جابجایی به محل یا شهر دیگر برایتان دشوارتر می‌شود چرا که فرآیند فروش خانه فعلی و یافتن محل جدید نیز بسیار سخت و زمان‌بر خواهد بود

 اجاره‌نشینی در چنین مواردی یک مزیت است چون در کمترین زمان ممکن می‌توانید قرارداد خود را فسخ کنید و در محل جدید خانه پیدا کنید. حتی اگر نیاز به خانه بزرگتر یا نوسازتر داشته باشید بسیار آسانتر میتوانید تصمیم خود را عملی کنید.

تقسیم ساده‌تر اموال

معمولا افراد مجرد دلایل متفاوتی برای اجاره‌نشینی به‌جای خرید خانه دارند. اما در افراد متاهل در مواردی چون متارکه زوجین و مشکلاتی از این دست، از پیچیدگی‌های حقوقی و قانونی تقسیم اموال کاسته می‌شود. این مساله در مواردی مانند فوت و انحصار وراثت نیز صدق می‌کند.

دشواری‌های فروش خانه

به خاطرشرایط رکود در سال‌های اخیر افرادی که قصد فروش ملک خود را دارند خیلی سخت میتوانند مشتری پیدا کنند. 

 

 

هزینه کمتر

برخی از معتقدند که اجاره‌نشینی حتی با اضافه کردن هزینه‌های نگهداری و تعمیرات،نسبت به خرید خانه گران‌تر است اما برخی دیگر تاکید می‌کنند اجاره‌نشینی تصمیم ارزان‌تری است. این یک تصمیم بینابینی است. در برخی شهرها مثل کلانشهرها، اجاره‌نشینی ارزان‌تر است درحالیکه در شهرهای کوچکتر و شهرستان‌ها خرید خانه تصمیم منطقی‌تری است.

 هنگام خرید خانه تمام هزینه‌های نگهداری از خانه و پرداخت شارژ به عهده شماست اما در اجاره‌نشینی فقط باید شارژرا پرداخت کنید و هزینه‌های نگهداری از خانه به عهده شما نیست.

طبق نظر کارشناسان  پیش از تصمیم برای خرید یا اجاره خانه، میانگین قیمت خرید و اجاره ملک در محل مورد نظر خود را به دست آورید. برای این کار می‌توانید از شیراز ملک هم کمک بگیرید.

تصمیم‌گیری آسان‌تر

درست است که شاید نتوانید به عنوان یک مستأجر در و دیوار خانه را به هر رنگی که دوست دارید درآورید اما فراموش نکنید خلاص شدن از شر خانه‌ای که نیاز به تعمیرات اساسی دارد و در و دیوار آن پر از ترک و لوله‌کشی آن فرسوده است یا در مجاورت اتوبان و مدرسه قرار دارد به مراتب دشوارتر است.

مقالات مرتبط: