هنگام انتخاب محله به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

خانه  /  جزئیات مطلب

هنگام انتخاب محله به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

۱۳۹۷/۱۱/۳۰

1.انتخاب محله با امکانات رفاهی

 در انتخاب محله مناسب،دسترسی به فروشگاه‌های مواد غذایی، نانوایی، درمانگاه یا داروخانه، بانک، خشک‌شویی و بسیاری از مکان‌هایی که برای تامین نیازهای زندگی  به آن‌ها مراجعه می‌کنیم اهمیت زیادی دارد.
علاوه بر بررسی فاصله خانه تا مکان‌های خدماتی بهتر است به داخل فروشگاه‌های نزدیک خانه ای که قصد خرید دارید بروید و ازکیفیت و قیمت محصولات آنجا مطلع شوید چون برخی از فروشگاه‌ها فقط محصولات با کیفیت و گران‌قیمت ارائه میدهند که خرید روزانه این محصولات برای شما مقرون‌ به ‌صرفه نخواهد بود و مجبور میشوید از فروشگاه‌های دور از محل زندگی، خرید کنید. یکی دیگر از موارد مهم هنگام انتخاب محله وجود مکان‌های تفریحی و ورزشی نزدیک به خانه است.باشگاه ورزشی و یا وجود پارک در نزدیکی محل زندگی این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا برای اوقات فراغت خود برنامه‌ریزی کنید
 
یکی دیگر از موارد قابل‌توجه در انتخاب محله مناسب وجود رستوران و مغازه‌های مختلف در نزدیکی محل زندگی است. 
درمجموع هنگام انتخاب محله باید محله‌ای را برای خرید خانه انتخاب کنید که به‌تمامی این امکانات رفاهی و خدماتی نزدیک باشد تا بتوانید از وجودشان بهره ببرید.
 

2. هنگام انتخاب محله ی مناسب ،ترافیک منطقه را بررسی کنید

امکان دارد زندگی در محله‌های پررفت‌وآمد و شلوغ برای شما خسته‌کننده شود.اگر اهل فعالیت هستید وجود پیاده‌رو در محله می‌تواند برای شما مهم باشد. پیاده‌روها امنیت بیشتری را در محله ها بوجو می آورند
تغییرات بازار مسکن در محله‌های شلوغ  بسیار کم است.برای اینکه تغییرات بازار مسکن تاثیر مثبتی برای شما داشته باشد بهتر است هنگام خرید خانه و انتخاب محله ی مناسب حتما در مورد ساعت ترافیک و شلوغی محل پرس‌وجویی داشته باشید .
 

 

بعضی از محله‌ها به دلیل هم‌جواری با ارگان‌های دولتی نظیر مدرسه و یا ادارات در برخی از ساعات روز بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می‌شوند. بنابراین شاید این مسئله برای شما مهم باشد که زمان رفتن به محل کار در اول صبح و یا زمان برگشت از محل کار با چه انبوهی از جمعیت قرار است روبه‌رو شوید.
 اگر برای رفت و آمد از وسیله نقلیه عمومی استفاده می‌کنید  در انتخاب محله مناسب بررسی نزدیکی به ایستگاه‌های BRT یا مترو و اتوبوس اهمیت زیادی دارد. 

اگر فرودگاهی در شهرتان وجود دارد حتماً زمان خرید خانه و انتخاب محله بررسی کنید که محله‌ی موردنظر در نزدیکی فرودگاه  یا در مسیر پرواز هواپیما وجود نداشته باشد. خصوصاً اگر هدف شما از خرید خانه سرمایه‌گذاری است زیرا رشد قیمت مسکن در این محله‌ها بسیار ناچیز است.
 

3.خرید خانه در نزدیکی محل کار و مدرسه
 

یکیدیگر از عواملی که نقش بسیار مهمی در انتخاب محله دارد نزدیکی خانه تا محل کاراست.عموماً افراد شاغل به دنبال خرید خانه نزدیک محل کار خود هستند.
اگربرای رسیدن به محل کاراز وسایل حمل‌ونقل عمومی  استفاده می‌کنید زمان انتخاب محله باید مسافت خانه تا محل کار را بررسی کنید .
زمان انتخاب محله مناسب برای خانواده‌هایی که محصل دارند نزدیکی مدرسه به خانه است  بهتر است زمان انتخاب محله به کیفیت خدمات آموزشی مدارس نزدیک محل نیز توجه کنید.البته توجه کنید  که رشد قیمت مسکن و تغییرات بازار مسکن در محله‌های نزدیک مدرسه پایین‌تر میباشد بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری و خرید و فروش مسکن دارید پیشنهاد می‌کنیم روی این محله‌های سرمایه‌گذاری نکنید 
 

جهت شناسایی موقعیت ملک و محله موردنظر می‌توانید به آژانس‌های  املاک و مستغلات مراجعه کنی و یا از ساکنین محله سوالهایی بپرسید.