MySupفروش MySupپشتیبانی MySupمدیریت MySup

دکوراسیون اتاق خواب

خانه  /  دکوراسیون  /  دکوراسیون اتاق خواب

خدمات دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب محل آسایش و آرامش هر فرد محسوب می‌شود، بنابراین یکی از مهمترین قسمت‌های هر خانه اتاق خواب آن است. اگر می‌خواهید خوابی آرام و دلچسب داشته باشید، یا بعد از یک روز فعالیت سخت مکان امنی و آرامی برای استراحت خود در اختیار داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به دکوارسیون اتاق خواب خود اهمیت بدهید. در این مقاله به تفصیل در مورد چیدمان اتاق خواب و مسائل مربوط به آن خواهیم پرداخت.

طراحی و چیدمان اتاق خواب چگونه صورت می‌گیرد

اتاق خواب برای هر شخص مهمترین بخش خانه محسوب می‌شود، به ویژه در زندگی آپارتمان‌نشینی امروزی، داشتن یک مکان دنج و آرام برای استراحت و سپری کردن اوقات در تنهایی بسیار مهم و ارزشمند است، به همین دلیل نیز سبک چیدمان اتاق خواب مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته است.

کاربری اتاق خواب را مشخص کنید

برای این که بتوانید اقلام دکوری اتاق خواب خود را تهیه کنید، باید در ابتدا کاربری اتاق خواب را مشخص کنید، این که اتاق شما قرار است فقط برای خوابیدن مورد استفاده قرار گیرد یا برای انجام کارهای دیگری مثل مطالعه، انجام امور کاری و … نیز از آن استفاده می‌کنید، در انتخاب نوع وسایل در دیزاین اتاق خواب کمک بسیاری می‌کند.

ضمن این که طراحی اتاق خواب برای دختران، پسران، سنین مختلف و تازه عروس‌ها نیز قوانین مخصوص به خود را دارد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

انتخاب سبک چیدمان اتاق خواب را فراموش نکنید

وقتی کاربری اتاق خواب را مشخص کردید، نوبت به انتخاب سبک دکوراسیون اتاق خواب می‌رسد. شما باید تصمیم بگیرید که طراحی اتاق خواب شما چگونه باشد، دکوارسیون مدرن می‌پسندید یا ازعلاقمندان به دکوراسیون کلاسیک هستید، برخی افراد نیز علاقه زیادی به چیدمان و فضای سنتی در اتاق خواب دارند.

وقتی سبک اتاق خواب شما مشخص باشد، انتخاب وسایلی چون سرویس تختخواب، پرده، کاغذ دیواری، لوستر و … آسان‌تر خواهد بود.

رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید

بعد از انتخاب سبک چیدمان نوبت به تم رنگی مورد علاقه شما می‌رسد، باید انتخاب کنید که چه تم رنگی را برای اتاق خود می‌پسندید. بسیاری افراد استفاده از رنگ‌های تیره را می‌پسندند و برخی دیگر علاقمند به استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق خواب خود هستند و افرادی نیز علاقمند به داشتن رنگ اتاق خواب رنگین کمانی یا رنگی رنگی هستند.

البته باید بگوییم که انتخاب رنگ اتاق خواب باید با توجه شرایط خاصی صورت بگیرد که شامل موارد زیر خواهد بود:

انتخاب رنگ بر اساس جنسیت صاحب اتاق خواب

معمولا انتخاب رنگ اتاق خواب را بر اساس جنسیت صاحب اتاق مشخص می‌کنند، مثلا رنگ‌های شاد و گرم مخصوص خانم‌ها است، مثل انتخاب رنگ سفید، زرد، نارنجی، صورتی و یا اتاق خواب‌های رنگی رنگی برای خانم‌ها در نظر گرفته می‌شود.

برای آقایان نیز انتخاب رنگ‌های خنثی یا اسپرت مورد توجه است، مثل رنگ ترکیبی سفید و طوسی، آبی، قهوه‌ای، نسکافه‌ای، سورمه‌ای و …

انتخاب رنگ بر اساس سن

برای بسیاری افراد انتخاب رنگ اتاق خواب بر اساس سن صورت می‌گیرد، به طور مثال تم رنگی اتاق خواب و دکوراسیون یک شخص کودک یا نوجوان با افراد بزرگسال کاملا فرق می‌کند.

انتخاب رنگ بر اساس دکوراسیون اتاق خواب

نکته مهم دیگری که در انتخاب رنگ تاثیرگذار است، تناسب رنگ اتاق خواب با سبک چیدمان و دیزاین اتاق خواب است. به‌طور مثال در اتاق خواب‌هایی با سبک دیزاین مدرن معمولا از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود، اما در اتاق خواب‌های کلاسیک رنگ‌های خنثی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

چرا ما؟

چرا باید برای معماری و دکوراسیون داخلی منازل خود به شیراز ملک اعتماد کنید؟