MySupفروش MySupپشتیبانی MySupمدیریت MySup

اینستالیشن آرت در طراحی بوتیک لباس

خانه  /  دکوراسیون  /  جزئیات مطلب

توضیحات

طبق توضیحات ارائه شده توسط معماران، طراحی داخلی این بوتیک بر اساس مفاهیم استنتاجی مشتق و نشان دهنده تکامل و توسعه چیز های جدید است در واقع  طراحی برای این برند به معنی تولید مداوم و به نحوی است که کمک می کند تا فروشگاه را به آینده ای از امکانات نامتناهی سوق دهد.

TRONGYEE یک نام تجاری است که در سال 1999 تاسیس شده و به فروش لباس های زنانه مارک های مختلف اختصاص داده شده است. این بوتیک توسط تیم معماران شرکت AD ARCHITECTURE به منظور یک فروشگاه لباس واقع در یک بلوک تجاری شلوغ در مرکز شهر بازسازی شده است. این فروشگاه قرار بود لباس هایی را بطور انحصاری از برندهایی ارائه دهد و امیدوار است بتواند هویت برند خود را دوباره فعال کند و نشاط جدیدی را به حوزه تجاری این شهر وارد کند.

بوتیک لباس در فضای به مساحت 90 متر مربع  طراحی و اجرا شده و از اینستالیشن آرت برای تزریق کیفیت هنر و زیبایی شناسی مدرن به طراحی استفاده نموده است.
نمای فروشگاه بخش مهمی است که با دقت مورد توجه طراحان قرار گرفته، زیرا مستقیماً تصویر فروشگاه را به عموم نشان می دهد. طراحان با استفاده از تفکر معکوس ، یک نمای مرتب و با روشنایی کم نور را ایجاد کردند تا مستقیماً خط دید کاربران را از خارج به فضای داخلی هدایت کنند. با استفاده از شیشه بسیار شفاف فضای داخلی در معرض دید قرار گفته و محیط شلوغ بیرونی خیابان را  با تضادی آشکارا در هم شکسته است .

در مورد فضای داخلی ، طراحان از ایده طراحی "سطوح تخت و فلت"  و خطوط متناسب با ترندهای رایج استفاده کردند. کف ، دیوارها و سقف نیز به تبعیت از متریال های یکسان برای کاهش احساس سه بعدی فضا استفاده نمودند تا سبکی بصری بیشتری را ایجاد کنند.

پلکان قرمز رنگ علاوه بر اینکه به عنوان یک مسیر گردش عمودی کار می کنند به عنوان نقطه ای برجسته از نظر بصری در فضا نقش ایفا می کنند ترکیبی از سایه های زرق و برق دار تنشی دراماتیک ایجاد می کند و باعث می شود احساس فضایی هیجان انگیز و پویا و در عین حال مجزا  از دیواره های اطراف ایجاد نماید.

شکل ها و منحنی های هندسی در طراحی داخلی بهم پیوسته اند که فرم فضا را غنی تر کرده و ابهامات بصری را سبب شوند در این فضا به طور گسترده از بلوک های مربعی معمولی استفاده شده است که توسط طاق های روی سقف و دهانه های قوس دار تکمیل می شوند. سازه های قوسی باعث آرامش فضا می شوند و خلق و خویی زنده به دکوراسیون می افزایند.

نیم طبقه  فقط2.20متر ارتفاع دارد ، بنابراین تیم طراحی در سقف از متریالی بازتابنده با الگوهای موج دار استفاده کرده اند تا احساس سرکوب گرانه را از بین برده و در عین حال مرز فضا را محو و کمرنگ نماید.فضای کلی توسط یک رنگ خاکستری و با متریال سیمان پوشش داده شده و توسط رنگ قرمز تکمیل گشته است این دو رنگ کنتراست شدیدی ایجاد کرده و تصویری برجسته  از برند را ارائه می دهد.

این پروژه پژوهشی از ارزش های پایدار برای فضاهای تجاری در شهرهای آینده است که تیم معمارانAD ARCHITECTURE با در نظر گرفتن ارزش تجاری به عنوان نقطه شروع و به عنوان راهکارهای طراحی  مسیر را آغاز و سرانجام طراحی را از هسته برند TRONGYEE مشتق نموده اند.