ورود فایل‌‌‌های نوساز به بازار فروش مسکن اتفاق جدیدی است که شاید در تمام محله‌‌‌ها وجود نداشته باشد ، اما می‌توان از آن به عنوان تازه‌‌‌ترین رخداد بازار مسکن یاد کرد.

 قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن که از سوی سازنده‌‌‌ها و فروشنده‌‌‌های حاضر در بازار مسکن پایتخت عرضه می‌شود، نسبت به حدود سه ماه قبل جهش کرده است.

هرچند تا زمانی که معلوم نشود این قیمت‌ها تا چه اندازه در معاملات قطعی نشسته، نمی‌توان از جهش قیمت مسکن خبر داد اما آنچه مشخص است این است که دست‌‌‌کم فروشنده‌‌‌ها قیمت‌های اعلامی خود را بعضا تا ۴۰‌درصد نسبت به حدود سه ماه قبل افزایش داده‌‌‌اند.

این شرایط سبب شده سازنده‌‌‌ها نیز به حضور در بازار و عرضه واحدهای نوساز و آماده فروش خود ترغیب شوند.

به این ترتیب ظرف چند روز اخیر و با آغاز به کار بازار مسکن پس از تعطیلات نوروز، تعداد واحدهای نوساز عرضه شده برای فروش قدری افزایش یافته است.

با این حال تحرکات جدید سازنده‌‌‌ها در بازار مسکن در همه مناطق فراگیر نبوده و فعالان بازار مسکن در مناطق پرمعامله ،حضور پررنگ سازنده‌‌‌ها در بخش عرضه مسکن را تایید نمی‌‌‌کنند.

به نظر می‌رسد آن دسته از سازنده‌‌‌های فعال در سایر مناطق مصرفی که حجم معاملات در آنها کمتر از مناطق پرتقاضا است، بیشتر تمایل به فروش واحدهای تکمیل شده خود در این بازار دارند.

با این حال هنوز جریان معاملات در بازار مسکن سال جدید عادی نشده است و در نتیجه اگرچه سطوح قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌‌‌های موجود بسیار بالاتر از محدوده انتظار متقاضیان خرید مسکن است، اما به منزله رونق نیست.

به این ترتیب مشخص نیست آیا انتظار سازنده‌‌‌ها از فروش در بالاترین سطوح قیمت پیشنهادی برآورده می‌شود یا نه ؟

نگین موسوی
کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

کارشناس تبلیغات و پشتیبانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

1 دیدگاه

  • ناشناس
    22 فروردین 1402

    واقعا درسته .بخدا ده جا رفتم .قیمت خونه ۴۰ درصد گرون شد.خونه اسفند ماه پسندیدم ولی .گفتم امسال ارزون میشه معامله نکردیم .همون خونه الان ۴۰ تا ۵۰ درصد گرونتر شده.